Vandeniui laidus grindinys

Vandeniui laidus grindinys užtikrina vandens pralaidumą (priklauso nuo užterštumo) nuo 880 iki 3300ltr/ha*s, tai mažiausiai  apie 3 kartus daugiau nei lyjant krenta iš dangaus (270ltr/ha*s)

Laidaus grindinio kaina mažai skiriasi nuo kokybiškų betono trinkelių kainos.

Vandeniui laidus grindinys lengvai ir greitai dedamas, gali būti naudojamas lenktiems paviršiams suformuoti, nekenkia automobilių padangoms.

Parodos „Inno panorama 2019“ prizu „Metų inovacija 2019“ apdovanotas Progressus Group UAB gaminys Vandeniui laidus grindinys AKMENS TAKAS

 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje prasidėjo inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvauja daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristato naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ūkininkams, bet taip pat ir leis atrasti būdų, kaip padėti mažiau išvystytiems Lietuvos regionams.

Plačiau apie apdovanojimus:

https://zua.vdu.lt/vdu-zemes-ukio-akademijoje-inovaciju-sklaidos-paroda-inno-panorama-2019/

Lygus kiemas

Grindinio tarpus tarp trinkelių mes užglaistome laidžiu vandeniui mišinių, todėl paviršius pakankamai lygus naudotis. Mes išsprendėme natūralaus skaldyto grindinio trūkumą aštrius kampus, nuo kurių plėšomi ne tik batai, bet ir vaikų keliai. Taip pat mes plastiškai pritaikome grindinį prie jūsų sklypo reljefo jį maksimaliai išsaugodami.

Saugo gamtą

Jei jūs norite įrengti pėsčiųjų taką, jums nereikia rengti pagrindų, o tai ekonomišką, o svarbiausia nereikia ardyti gamtinės struktūros.

Vandenį praleidžianti danga sumažina perteklinio vandens kiekį patenkantį į vandens nuvedimo sistemas.  Laidus grindinys praleidžia vandenį į gruntą, apsaugo medžius nuo išdžiovimo sausros periodu.

,

Harmoninga gamtai-ekonomiška žmogui

Kiemas su laidžia danga ne tik užtikrina natūralią vandens apytaką, bet ir apsaugo užsakovą nuo nereikalingų lietaus surinkimo, liukų grotų. Ateityje laidžios dangos apsaugos mūsų klientus nuo išlaidų susijusių su paviršiaus nuotekų tvarkymu. Europos valstybėse paviršiaus nuotekų tvarkymas kainuoja nuo 40€ iki 120€ 100m2 kietų nelaidžių dangų. Taigi ilgalaikė ir trumpalaikė nauda jums jau dabar.

Perteklinis vanduo, patekęs į nuotekų tinklus, juos apkrauna, didėja elektros energijos sąnaudos, greičiau dėvisi siurbliai, kita mechaninė įranga, patekdamas į nuotekų valymo įrenginius, neigiamai įtakoja nuotekų valyklų darbą, sunkina valymo procesą, didina valymo savikainą

Kodėl dirbtinai apkraunami lietaus nuotekų tinklai?

Pašalinis vanduo, patekęs į nuotekų tinklus, juos apkrauna, didėja elektros energijos sąnaudos, greičiau dėvisi siurbliai, kita mechaninė įranga, patekdamas į nuotekų valymo įrenginius, neigiamai įtakoja nuotekų valyklų darbą, sunkina valymo procesą, didina valymo savikainą.

Patvirtintą lietui laidžią sistemą siūlo Progressus Group UAB. Vandenį praleidžianti danga praleidžia, kad ir labai užterštą, su samanomis padengta siūle, nevalyta 5 metus – turi geriausius rezultatas iš visų laidžių kietų dangų po 5 metų naudojimo.

“Mūsų įmonės Progressus Group grindinys užtikrina vandens pralaidumą (priklauso nuo užterštumo) nuo 880 iki 3300ltr/ha*s, tai mažiausiai  apie 3 kartus daugiau vandens nei lyjant krenta iš dangaus (270ltr/ha*s). Atskyrus mieste teršiamas teritorijas ir gyventojams bei savivaldybes institucijoms pavedus naudotis prioritetu, galima pasiekti, kad vamzdynų skaičius mieste sutrumpėtu. Nauda būtu akivaizdi, vamzdynus reikia ne tik kloti bet ir prižiūrėti, sumažėtu eksploatacijos išlaidos.

Tik pradėjus naudoti tokią sistemą, galima sumažinti centralizuotai surenkamą paviršinių nuotekų kiekį iki minimumo. Sumažinti liukų, grotų, ir kitų sovietinių laikų infrastruktūros šedevrų kiekį, ypač senamiestyje – siūlo Progressusgroup gaminamu dangų konsultantas Nerijus Baltrukonis.

Plačiau apie drenažines dangas:

https://slaptai.lt/kodel-dirbtinai-apkraunami-lietaus-nuoteku-tinklai/

Iš Paviršinių nuotekų tvarkymo reglamento (Įsigaliojo 2007-04-15)

Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis paviršinių nuotekų šalinimą, valymą ir išleidimą Lietuvoje yra Paviršinių nuotekų tvarkymo reglamentas, kuriame išdėstyta, kad:


7. Planuojant teritorijas ir jose numatomą vykdyti ūkinę veiklą, projektuojant paviršinių nuotekų tvarkymo sistemas, pirmiausia turi būti išnagrinėjamos šių techninių sprendimų taikymo galimybės:
7.1. sumažinančių paviršinių nuotekų susidarymą ir (ar) surinkimą (turi būti įrengiama kiek galima mažiau nelaidžių paviršių (išskyrus galimai teršiamas teritorijas), įrengiami švarių paviršinių nuotekų sugerdinimo į gruntą įrenginiai, planuojamos kiek galima mažesnės galimai teršiamos teritorijos ir pan.);
7.2. sumažinančių kiekį centralizuotai į aplinką išleidžiamų paviršinių nuotekų (pvz., numatomas paviršinių nuotekų panaudojimas gamybos, žaliųjų plotų laistymo, gaisrų gesinimo reikmėms, įrengiamos filtravimo juostos, sugėrimo takai, sulaikymo ir (ar) išlaikymo tvenkiniai ir pan.);
7.3. sumažinančių susidarančių paviršinių nuotekų užterštumą (pvz., numatyti sausą galimai teršiamų teritorijų valymą, įrengti stogines taršos atžvilgiu pavojingiausiose vietose ar pan.).
Punkto pakeitimai:
71. Rengiant teritorijų planavimo dokumentus, statybos projektus ir pan., prioritetas turi būti skiriamas 7.1 ir 7.2 punktus atitinkančių techninių sprendinių įgyvendinimui. Jeigu nustatoma, kad dėl vietos aplinkos sąlygų, planuojamos ūkinės veiklos ypatumų, susidarančių paviršinių nuotekų užterštumo, teritorijos trūkumo ar pan. 7.1 ir 7.2 punktuose numatytų priemonių negalima įdiegti, paviršinės nuotekos gali būti tvarkomos per centralizuotas paviršinių nuotekų tvarkymo sistemas. (įstatymo ištrauka apie dangas)

Progressus Group konsultuoja laidžių dangų parinkimo, trinkelių kainos, drenažinių dangų pritaikymo, įrengimo klausimais.

Praš0me kreiptis paštu: [email protected]

ar skambinti tel.: +370 68639688


Domina: Nibra čerpėsSaulės energijos sistemosKlinkers plytosVandeniui laidus grindinys


Elementai Matmenys (cm) Paviršiaus
plotas (m²)
Svoris (kg) Vnt. Į paletę
E41 118x38x4 0,50 32 30
E42 118x38x4 0,50 32 30
E43 118x38x4 0,50 32 30
E44 118x58x4 0,75 48 15
E45 118x58x4 0,75 48 15
E46 42x20x8 2,50 IM 14 78

Nerijus Baltrukonis

Profesionalus konsultantas, konsultuoja techniniais klausimais

+37068639688 [email protected]

Asta Aksomaitienė

Profesionali konsultantė, konsultuoja pardavimų klausimais

+37069835959 [email protected]

Ekspertinė konsultacija

Jei turite klausimų susijusių su inžineriniais sprendiniais, galime suteikti ekspertinę konsultaciją, atlikti skaičiavimus. Registruotis iš anksto. Apie galimą laiką pranešime el. paštu.

Registruotis

Atsiliepimai