Betoninės čerpės CLIMALIFE

Orą valantys stogai čerpės Climalife

Vokiečių kompanija Nelskamp sukūrė stogo čerpes Climalife, kurios perdirba NOx esančius ore, paversdamos juos nitratais, kurie prilimpa prie stogo. Climalife taip pat padengtos specialiu Longlife paviršiumi, kuris nuplauna prilipusius prie stogo nitratus,  sudarydamas iki 10% leistino nitratų kiekio geriamam vandeniui. Šis sprendinys puikiai veikia, nes NOx kyla į viršų, ten apsivalo, po to nuplaunama. Tokia aktyvia aplinkosauga mažiausiai 30 metų galima „valyti “ miestus ir miestelius. Kiek gi išvalo oro? 200 m² stogas išvalo per metus tiek, kiek Euro4 varikliu išmeta lengvasis automobilis, kuris nuvažiuoja 17000 km/metus. Jei valstybė ryžtųsi sukurti NOx perdirbimui skirtą kompensacinį fondą ir kompensuotų bent po 5 €/m² stogo, galėtų paskatinti žmones investuoti į aktyvią aplinkosaugą ir žinoma čerpėmis dengti pastatai yra ilgaamžiškesni, o tai šalies ilgalaikis konkurencingumas. Dar galima remtis Vokietijos pavyzdžiu, kur privaloma Ligonines ir vaikų darželius dengti Climalife čerpėmis.

 

http://manokrastas.lt/straipsnis/ora-valantys-stogai-%E2%80%93-cerpes-climalife

Atlaiko maksimaliai šalčio /šilumos ciklų skaičių.

Atitinka čerpių standartą EN1304

Betoninės čerpės privalo atlaikyti 150 šilumos/šalčio ciklų. Klimatinės sąlygos skiriasi; Graikija ir Suomija. Todėl didelė atsakomybė parenkant čerpes tam tikram regionui tenka projektuotojams ir statybininkams.

Pritaikytos Lietuvos klimato sąlygoms

Nibra keraminių čerpių vandens įgeriamumas nuo 1,83%, o tai leidžia daryti išvadą apie maksimalų rinkoje šilumos/šalčio ciklų rinkoje skaičių. Rinkdamiesi pirkti būstą, teiraukitės ar jis yra dengtas Nibra čerpėmis, taip save maksimaliai apsaugosite nuo rūpesčių ateityje.

Mažina NOx poveikį

Darnus miestų vystymasis

Azoto oksidus sunku techniškai surinkti, pagrindiniai taršos skleidėjai yra automobiliai. Riboti automobilių eismą tolygu politinei savižudybei (nors tokių sprendimu priimti bandoma). Yra dar ir egzotiškesnių atvejų. „Žmonės“ šneka, kad viename iš Lietuvos didmiesčių NOx matavimo stotys sustatytos ant kalnų, o dar ir miegamuosiuose rajonuose. Ar tai padaryta, kad būtų, kuo geresni rezultatai, už juos mes atsiskaitome ES? Tada „viskas gerai“, tobulas oras, kertam miškus, mažinam parkų plotus mietuose, nes oro taršos rodikliai geri. O ką gi daryti, kad nors kiek sušvelninti NOx poveikį? Kaip visada pradėk nuo savęs.

Tobulėkime kartu su „Progressus group“

Čerpės NIBRA įgeria ne daugiau, kaip 3% vandens jos visiškai nepralaidžios vandeniui, vadinasi jums nereikia galvoti apie jokias plėveles. Rinkitės pastatus su Nibra čerpėmis ir jos pasaugos jus nuo Lietaus viduje pastato mažiausiai 30 metų.

Spalvos ilgaamžiškumas

Betoninės čerpės Climalife padengtos specialiu Longlife paviršiumi. Svarbu renkantis čerpių spalva pirmiausia pasidomėti koks čerpių vandens įgeriamumas. Perkant būstą gražiu blizgančiu stogu žinokite, blizgesys gali vieną dieną pasikeisti.  Climalife čerpių vandens įgeriamumas iki 3%, todėl glazūra, bei engoba ant jų laikysis mažiausiai 30metų. Pirkdami būstą, pasiteiraukite ar jis yra su Climalife čerpėmis.

Didėlė čerpės forma

Maksimali apsauga nuo kritulių

Čerpės Nelskamp gali būti itin didelių formų. Kuo didesnė forma, tuo mažiau tarpų, tuo mažesnė tikimybė kritulių per čerpių  tarpus patekimo. Žinoma betonines čerpės turi reikiamus užkaitus, kad vandens patekimas didelio šoninio lietaus metu būtų minimalus.

Lengvesnis stogas

Stogo svoris priklauso nuo molio tūrio čerpėse, todėl kuo didesnė čerpė tuo mažiau sujungimų, tuo mažesnis svoris. Kitaip keraminių čerpių stogai gali būti lengvesni, tik kokybės sąskaita. Žinoma tai priklauso nuo jūsų pasirinktos formos.

Greitesnis įrengimas

Šis parametras svarbus dėl spartesnio stogo įrengimo. Kad paskaičiuoti maksimaliai ekonomišką stogą kreipkitės konsultacijai.

3 kartus tvirtesnės

Nibra čerpių atsparumas laužimui gali siekti 4,3kN, standartas EN1304 reglamentuoja minimalų atsparumą laužimui 1,2kN. Čerpė lūžtą ant stogo ir ne tik kai ant jų laipioji. Didelis kiekis sniego taip pat gali įtakoti čerpių skilimą. Todėl čerpės Nibra tai tvirtas stogas.

Nerijus Baltrukonis

Profesionalus konsultantas, parduoda čerpes, mozaikinis grindinys

+37068639688 info@progressusgroup.lt

Asta Aksomaitienė

Profesionali konsultantė, parduoda plytas ir trinkelės

+37069835959 info@progressusgroup.lt

Ekspertinė konsultacija

Jei turite klausimų susijusių su inžineriniais sprendiniais, galime suteikti ekspertinę konsultaciją, atlikti skaičiavimus. Registruotis iš anksto. Apie galimą laiką pranešime el. paštu.

Registruotis

Atsiliepimai