Betoninės čerpės

Betoninių čerpių estetiniui vaizdui svarbu paviršiaus savybės.

Hidrofobinis paviršius neįgeria vandens, ant paviršiaus susidaro lašai ir paviršius apsivalo tik tų lašų tekėjimo take (matome paveikslėlio dešinėje pusėje). Čerpės Longlife turi vadinamą, super Hidrofilinį paviršių, kurio dėka nešvarumai nuo paviršiaus nuplaunami visu plotu tolygiai (matome paveikslėlio kairėje pusėje).

 

Naujoviškos statybinės medžiagos

Nelskamp betonines čerpes gamina nuo 1953 metų. Jos yra gaminamos naudojant kvarcinį smėlį, cementą, vandenį ir spalvos pigmentą. Pirmasis modelis -  "Finkenberg čerpės" - vis dar populiarios  Vokietijoje. Dar keturi betoninių čerpių modeliai taip pat yra prieinami individualios architektūros stogams: S-Tile, Planum, Crown Tile and Sigma Tile.

Būtinybė yra išradimų motina

Per rekonstrukcijos laikotarpį po Antrojo pasaulinio karo buvo didelis trūkumas statybinių medžiagų. Pavyzdžiui keraminių čerpių prieinamumas buvo pernelyg mažas, kad padengtų paklausą. Tai buvo tik tada, kai modernios betono čerpės buvo pradėtos gaminami, kad šis poreikis būtų patenkintas, nes visos natūralios medžiagų reikalingos jų gamybai buvo lengvai prieinamos. Be to, šių čerpių gamyba reikalauja mažai energijos, nes nėra reikalinga krosnis. Taigi Betoninės čerpės tapo populiari stogų dengimo medžiaga.

Aukščiausios kokybės stogai yra beveik visiškai patys save valantys

Nelskamp tyrimai ir toliau plėtoją šią Statybos medžiagą: 2001 metais ypač lygus mažo porėtumo paviršius "Longlife" buvo įtrauktas į pasirinkimo galimybes. Kerpės, samanos ir dumbliai dėl šio lygaus paviršiaus neturiu sąlygų augti. Lietus tiesiog nuplauna visus nešvarumus - tad čerpės visada išliks švarios, tarsi jos butų ką tik uždėtos.

"ClimaLife" paviršius tęsia betoninių stogo čerpių techninę plėtrą. Šios čerpės aktyviai skaido teršalus ore. Mikro-betonas susideda iš titano dioksido dalelių, kurios konvertuoja sveikatai kenksmingas medžiagas, pavyzdžiui, azoto oksidus į nekenksmingus nitratus. Hanoverio universiteto techninės chemijos institutas 2009 metais patvirtino, kad "Apskritai, ClimaLife čerpės rodo stabilų degradacios efektyvumą". Kasmet 200 kvadratinių metrų stogo paviršius neutralizuoja  keturių euro-automobilių nuvažiavusių po 17000 km. pagamintą azoto oksidą. Su kiekvienu nauju ar renovuotu stogu savininkas turi galimybę prisidėti prie aplinkos saugojimo. Climalife čerpės valys orą visą stogo gyvavimo laiką, nes titano dioksidas veikia kaip katalizatorius todėl nėra sunaudojamas.

Aukšti gamybos reikalavimai ir nuolatinės investicijos į mokslinius tyrimus yra ir visada buvo lemiamas veiksnys dėl Nelskamp betoninių čerpių sėkmės. Tai taip pat apima saulės modulius, kurie yra suprojektuoti, taip kad tiksliai atkortotų betoninių stogo čerpių Finkenberg modelį (SolarPowerPack).

Stogo plytelės su DINplus

Nesvarbu, ar naujam stogui ar renovuojamam,visada yra poreikis tvirtų, patvarių ir lengvai naudojamų produktų. DIN gairės "Betoninės čerpės ir jungiamosios detalės" (DIN EN 490 ir 491) nustatyto standartą šiam stogo čerpių tipui. Su Nelskamp betoninėmis čerpėmis šie kriterijai yra viršytas maždaug 20 proc. Todėl visos Nelskamp Betoninės čerpės yra sertifikuotos "DINplus". Sertifikatas susijęs su laikančiosios apkrovos galia, atsparumu dūžiui bei atsparumu vėjui ir oro pokyčiams.